UWAGA DZIAŁKOWCY

Zarząd przeprowadził kontrolę liczników wodnych i energetycznych. Jedną z zasadniczych nieprawidłowości w tej dziedzinie jest brak legalizacji niektórych liczników wodnych i energetycznych Przypominamy, że po 5 latach licznik wodny powinien być ponownie zalegalizowany lub wymieniony na nowy. Natomiast liczniki energetyczne wymagają wymiany, jeżeli minęło 10 lat, a legalizowane były do 1990r. lub minęło 15, a legalizowane były po 1990 r.
Biorąc powyższe pod uwagę zarząd zobowiązuje każdego działkowca, aby sprawdził swój licznik wodny. Jeżeli licznik ma powyżej 5 lat należy go wymienić, bądź poddać ponownej legalizacji. O zamiarze wymiany licznika wodnego lub energetycznego należy powiadomić pisemnie o tym zarząd podając m.in. numer działki i telefon. W obecnej sytuacji, z uwagi na pandemie pisma można przesyłać w pliku PDF na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ( nie przesyłać zdjęć). Po otrzymaniu pisma zarząd skieruje gospodarza do rozplombowanania i odczytu starego licznika i odczytu oraz oplombowania nowego. Działkowcy, którzy nie zastosują się do powyższego i samowolnie bez wiedzy zarządu i obecności gospodarza wymienią licznik poniosą karę finansową.
Zarząd informuje, iż przy każdym odczycie liczników wodnych i energetycznych jest informacja, które liczniki wymagają legalizacji.
W przypadku wymiany liczników energetycznych można skorzystać z usługi byłego gospodarza Tadeusza Małego tel. 500 084 233.

Prezes ROD Zacisze
Jan Bazan